Advert

Rektör Gönüllü'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Talha Gönüllü, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.

Rektör Gönüllü'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Rektör Gönüllü'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Redaktör
Bu içerik 327 kez okundu.

Tarafsız ve özgür basının halkın doğru haber alma hakkının en önemli teminatı olduğunu belirten Gönüllü,”10 Ocak, basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Toplumların aydınlanmasında önemli bir rol üstlenen basın, gelişen teknoloji ile birlikte internet medyası ve sosyal medya olarak yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına erişmiştir.” diye konuştu.

Gönüllü, şunları kaydetti:

“Tarafsız ve özgür basın halkımızın doğru haber alma hakkının en önemli teminatıdır. Bu sebeple basın, yapmış olduğu sorumlu yayıncılık ile toplumun hızlı ve doğru bilgilendirilmesinin yanında kamu çıkarlarının korunması, eğitim ve aydınlatma çalışmalarına da katkı sağlamaktadır. Böylesine ulvi bir görevi yerine getiren basın mensuplarımızın; hukukun üstünlüğü, insan hak ve hürriyetleri ile özel hayata saygı çerçevesinde görev yapmaları çok önemlidir.

Gazetecilerimiz doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla ülkemizin kalkınması ve gelişmesi anlamında büyük bir görev üstlenmektedir. Doğru ve dürüst haber vermeyi, tarafsızlığı, objektifliği, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olmayı ve ülkemiz değerlerini gözetmeyi şiar edinen medya organları halkımız tarafından takdirle takip edilmekte ve kamu kurumlarınca itibar görmektedir.

Bu vesileyle, hem ilimizin hem de ilimizin göz bebeği olan Adıyaman Üniversitesinin tanıtımına destek olan, özveri ile çalışan değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı günler diliyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada