Advert

Adıyamanlı Esnafın Kuş Sevgisi

Adıyaman'da, esnaflık yapan Esat Genç(30), her sabah marketten aldığı buğdaylar ile işyerinin önündeki kuşları besliyor.

Adıyamanlı Esnafın Kuş Sevgisi
Adıyamanlı Esnafın Kuş Sevgisi Redaktör
Bu içerik 1158 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yeni Sanayi Mahallesi'nde 1 yıl önce boya ticareti işine başlayan Esat Genç, işyerinin karşısında bulunan ağaçlarda gördüğü kuşları her sabah aldığı buğdaylar ile besliyor. Kuşlara vermek içir her gün 2 kilo buğday aldığını söyleyen Genç, "Yaklaşık 1 senedir buradayım. Kuşlara bakıyorum acıkıyorlar bende her gün gidiyorum 2 kiloya yakın buğday alıyorum. Getiriyorum buraya döküyorum her sabah her gün gelirler yemini yerler. Yedikten sonra giderler yem biter ben tekrardan bakkaldan alırım yemini tekrar dökerim bizim buradaki amacımız topluma hayvanları sevdirmemiz. İnşallah herkes hayvanlara olan sevgisini arttırarak böyle şeyler yaparlar" dedi.
İşyerinin karşısında bulunan ağaçlara kuş yuvaları yapmak istediklerini de anlatan Genç, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile görüştüklerini söyledi.

-“HERKES HAYVANLARA KARŞI BİRAZ DUYARLI OLSUN”

İş yerinin karşısında bulunan ağaçların hepsine yuva yaptırmak istediğini belirten Genç, şöyle devam etti:

“Bu kış ayında soğukta kuşların dışarıda kalması bizleri çok incitiyor. İnşallah kısa sürede şu ağaçlara yuva yaparız. Kuşların da bir yuvası olsun. Herkes hayvanlara karşı biraz duyarlı olsun. Bu soğukta, karda, kışta dışarıda kalan hayvanlarımıza sahip çıkalım bir yuva yapalım yediğimiz yemeklerden birazda hayvanlara verelim sokakta kedi, köpek var bunlar aç lütfen duyarlı olalım.

Komşu esnaflardan Şerif Taşkın ise gösterdiği duyarlılık için Genç'e teşekkür etti.

Kuşlara karşı göstermiş olduğu duyarlılığı kutlayan Taşkın, ”Komşu olarak biz elimizden gelen desteği yapmaya hazırız. Her zaman komşumuzun yanındayız. Hayvanlar için, kuşlar için ilk gördüğümde Adıyaman kültürü olduğu için bu nedir bu delimi? Ne bu işle uğraşıyor aklıma geldi ama sonradan ben baktım gerçek olanı kendisi yapıyormuş biz yanlış düşünmüşüz komşumun yaptığı hareket örnek bir hareket ama bizim düşündüğümüz yanlışmış yanlış olduğunu anladık." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada