Advert

Adıyaman 112'ye 'Hangi Partiye Oy Vermemi İstersiniz?' Sorusu

Adıyaman 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne bu yıl 520 bin çağrı düştü. İhbarların yüzde 90'ının asılsız olduğu çağrılar arasında sağlık görevlilerine birbirinden ilginç sorular da yöneltildi. 112'yi arayan bazı kişiler, görevlilere 'Hangi partiye oy vermemi istersiniz?' sorusuyla herkesi şaşırttı.

Adıyaman 112'ye 'Hangi Partiye Oy Vermemi İstersiniz?' Sorusu
Adıyaman 112'ye 'Hangi Partiye Oy Vermemi İstersiniz?' Sorusu Redaktör
Bu içerik 769 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

112 Komuta Merkezi Başhekimi Fatma Tuğba Adıgüzel, "12 ayda 520 bin çağrı aldık, 52 bin vakaya gittik, 468 bin ise asılsız çıktı. Bu çağrılar arasında, 'seçim yaklaşıyor hangi partiye oy vermemi istersiniz?, yemek siparişi vermek istiyorum' gibi ilginç diyaloglar yer alıyor" dedi.
468 bin çağrının ise asılsız çağrılar olduğunu kaydeden Adıgüzel, "Bu asılsız çağrılar içerisinde gerçekten çok ilginç taleplerde bulunanlar oluyor. Bu çağrılar arasında 'seçim yaklaşıyor hangi partiye oy vermemi istersiniz, yemek siparişi vermek isteyenler gibi ilginç diyaloglar yer alıyor." dedi.
"BAZEN CANI SIKILIP ARAYANLAR OLABİLİYOR"
Bazen canı sıkılıp arayan ve seçim yaklaşmasıyla seçime yönelik aramalar aldıklarını belirten Başhekim Dr. Fatma Tuğba Adıgüzel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Tuhaf çağrılarımız olabiliyor. Bazen canı sıkılıp arayanlar olabiliyor. Gece karanlıktan korkup arayanlar oluyor. Ya da çocuğunun eline telefonu verip defalarca arıyor. Bu sefer biz ebeveynle görüştüğümüzde ise bazen dikkate alıyorlar bazen de almıyorlar. Ya da hakaret arayıp ta hakaret eden oluyor. Gerçekten eliyoruz çağrıları gerekirse başvurularda bulunup hukuki anlamda zaten ciddi yaptırımlar var bun için artık. Bir tanesi dün akşam olmuş seçimler yaklaşıyor kafaya takmış arıyor ‘hangi partiye oy vermemi istersiniz hangi partiye oy vermemi önerirsiniz? Benim uykularım kaçıyor. Uyuyamıyorum artık kafayı takmışım bana bir ambulans gönderin bana bir sakinleştirici yapsınlar. Geçen hafta yemek siparişi olan bir vatandaşımız aramış illa yemek siparişi vereceğim bana telefon numarası verin karnım çok acıktı tavsiye edeceğiniz biri yok mu? Ben çok açıktım’. Yani bu şekilde çağrılarımız oluyor."
"KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM"
Adıyaman 112 ekipleri olara olarak kış hazırlıklarımızı tamamladıklarını kaydeden Adıgüzel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kar yağışının yüksek olduğu yerler için paletli ambulansları olduğunu anımsatan Adıgüzel,"Paletli ambulansımız var 3 tane onların paletlerini taktırdık bölgelerimize gönderdik. Aynı zamanda bir obez ambulansımız var. AFAD durumlarında toplu kazalarda kullanabileceğimiz 1 adet, 4 yataklı ambulansımız var. Kış şartlarına hazırız."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı