Advert

Adıyaman Üniversitesinde 'Yıldız Ramazanoğlu' Etkinliği

Adıyaman Üniversitesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Okuyoruz, Soruyoruz” adlı proje kapsamında “Yıldız Ramazanoğlu ile Söyleşi” adlı program gerçekleştirildi.

Adıyaman Üniversitesinde 'Yıldız Ramazanoğlu' Etkinliği
Adıyaman Üniversitesinde 'Yıldız Ramazanoğlu' Etkinliği Redaktör
Bu içerik 323 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Program öncesi Yazar Yıldız Ramazanoğlu Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından, Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına üniversitenin akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldılar.

Konuşmasına bazı edebi eserler ve insanların mükemmeliyeti arama çabasına değinerek başlayan Ramazanoğlu: “ İnsanoğlu mükemmeli bulmak için hayat boyu bir çaba içerisinde olmuş ve olacaktır. Tarihin en eski yazılı destanına baktığımızda ölümsüzlüğü ve mükemmeli aradığını, Homeros’un İlyada'sında görebiliyoruz. Aynı çabayı, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur'unda ve Farabi’nin El- Medinetü'l Fazıla’sında görebiliyoruz." dedi.

Öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Ramazanoğlu,  eserleri, fikirleri hakkında bilgiler vererek öğrencilere tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmedi.

Programın sonunda Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Selim Somuncu tarafından Yazar Yıldız Ramazanoğlu’na Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi içerisinde adına dikilmiş fidanın sertifikası takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Adıyaman Üniversitesinde Şehit Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada
Haliliye Belediyesinde Ekipler Tam Kadro Sahada