Advert

Otistik Çocuklara Özel Sınıf

Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulunda eğitim gören ve öfke sorunu yaşayan otistik çocukların öfke sorununu denetim altına almak için Merkezi İstanbul’da bulunan Elin Elimde Derneği tarafından yaptırılan duyu bütünleme sınıfının açılışı yapıldı.

Otistik Çocuklara Özel Sınıf
Otistik Çocuklara Özel Sınıf Redaktör
Bu içerik 281 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Açılışa Vali Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Elin Elimde Derneği Genel Başkanı Serap Çebi, Okul Müdürü Mehmet Taşkın ve çok sayıda davetli katıldı. 
Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulu bünyesinde açılan Duyu Bütünleme Sınıfının amacı, öfke patlaması yaşayan otistik çocukları sakinleştirerek, duyu bütünleme bozukluğu olanların eksiklerini tamamlayıp, çocukların iletişime açık ve ortamdaki uyaranları rahatlıkla tolere edebilir bireyler olmaları hedefleniyor.  
Vali Aykut Pekmez, açılışa katılan davetlilerle birlikte otistik çocuklar için özel olarak dizayn edilen sınıfın açılış kurdelesini keserek, sınıfın amaç ve işlevi hakkında okul müdürü Mehmet Taşkın’dan bilgi aldı. 
Açılış sonrası davetlilerle birlikte sınıfın bölümlerini gezen Vali Aykut Pekmez, Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulu bünyesinde yaptırdıkları Duyu Bütünleme Sınıfından dolayı Elin Elimde Derneği Genel Başkanı Serap Çebi’ye teşekkür ederek bir adet plaket verdi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı