Advert

İstanbul'da Bulunan Fırıncı Çırağı Seydi Ailesine Kavuştu

Adıyaman’ın Besni ilçesi’nde, ekmek fırınında çırak olarak çalışan ve ortadan kaybolan Seydi Taşdemir (16), Besni’de baba evine gelerek ailesine kavuştu.

İstanbul'da Bulunan Fırıncı Çırağı Seydi Ailesine Kavuştu
İstanbul'da Bulunan Fırıncı Çırağı Seydi Ailesine Kavuştu Redaktör
Bu içerik 364 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Oğluna kavuşan anne Lilay Taşdemir gözyaşlarına boğuldu.
Yeni Besni mahallesi’nde oturan Seydi Taşdemir, İki gün önce erken saatlerdi çalıştığı fırına gitmek üzere evden ayrıldı. Ancak çalıştığı fırına gitmeyen Taşdemir, eve gelmemesi üzerine ailesi polise kayıp başvurusunda bulundu. Seydi Taşdemir’in bulunması için Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği özel ekip kurarak, Taşdemir’in bulunması için özel ekip kurdu. Kurulan özel ekip güvenlik kameralarını inceleyip ilçe genelinde arama çalışmaları başlatarak Taşdemir’in resimlerini Türkiye genelindeki polis merkezlerine bildirdi. Yapılan çalışmalar neticesinde Seydi Taşdemir, İstanbul Bayrampaşa’da polis ekipleri tarafından bulundu. Bulunan Taşdemir Bayrampaşa Çocuk Büro Amirliği tarafından yakınlarına teslim edildikten sonra İstanbul’dan Besni’ye geldi.
Seydi Taşdemir İstanbul’da yakınları tarafından Bayrampaşa Çocuk Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından otobüsle Besni’ye geldi. Seydi’yi annesi, babası ve yakınları karşıladı.
Çocuğuna kavuşan gözü yaşlı anne Lilay, “Çocuğum geldiği için çok mutluyum geldiğine, gözümle görmezsem inanmam diyordum. Çocuğum kaybolduğunda çok üzüldüm, merak ettim. Neye uğradığımı şaşırdım. Gece saat 3’e kadar kapılara baktım, buzlar çıt ettiğinde kapı açıldı gelecek diye bakıyordum. Ben bugünü kadar çocuğumdan hiç ayrı kalmadım. Saat altı buçuk olduğu zaman geliyordu. Saat yedide gelmediğinde babası bakmaya gidiyordu. 
Ailesine kavuşan Seydi Taşdemir, aileme kavuştuğum için çok mutluyum, beni bulan polis ağabeylere teşekkür ediyorum, diyecek başka bir şey bulamıyorum." dedi.
Dede İsrafil ve nine Ayşe Tan, "Allah razı olsun hiç birinize zeval vermesin, işiniz gücünüz rast gelsin. Bizi siz kavuşturdunuz Allah’ta sizin muradınızı versin, sizlere teşekkür ederiz. Torunuma bizi kavuşturan devletimizden, milletimizden ve polislerimizden Allah razı olsun. Çocuğumuzun bulunmasına katılan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı