Advert

Alkayış:"Meclise Girmekle Olmuyor Belediye Başkanın Yükünü Azaltacak Partililerimize İhtiyaç Var"

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Belediye Meclis üyesi belirlenmesinin meclise girmekle olmadığını belediye başkanın yükünü kaldıracak partililere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Alkayış:
Alkayış: Redaktör
Bu içerik 342 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Alkayış, 31 Mart 2019'da yerel seçimler öncesinde Belediye Meclis üyeliği müracaatların tamamladığını hatırlatarak başvuruda bulunan meclis üyelerinin sadece meclise girmekle olmadığını belediye başkanın yükünü azaltacak, vatandaşın taleplerini karşılayabilecek ve vizyon ortaya koyabilecek partililere ihtiyaç olduğunu söyledi.
-"5 KİŞİLİK BİR KOMİSYON KURULACAK"
Bu konuda bir açıklık getireyim. Genel merkezimizin talimatları şu şekilde Belediye Meclis Üyelikleri için tamamlandıktan sonra merkez ilçe başkanlığı olarak biz merkez ilçeden sorumluyuz. Bir çalışma yapacağız. 5 kişilik bir komisyon kurulacak. Ondan sonra onlar bir çalışma yapacak. O çalışmayı ile sunacaklar ilde bu çalışmayı genel merkeze sunacak. Daha sonra milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkan varsa belediye başkanı belediye başkan adayıyla beraber genel merkezde çalışma yapılacak. Ve genel merkezin onaylamasından sonra biz listeyi ilçe seçim kuruluna teslim edeceğiz. Dolayısıyla bu işin içerisinde ilçe teşkilatı var, il teşkilatı var, milletvekillerimiz var, mevcut belediye başkanımız var, belediye başkan adayımız var, il başkanımız var ve Seçim ve Yerel Yönetimler Başkanlığı var böyle süzüle süzüle ilin tamamını kucaklayan bir listenin kamuoyunun önüne çıkartılmasını arzu ediyoruz. 
-"ŞEHİRDEKİ DENGELERİN LİSTEYE YANSIMASINI ARZU EDİLİYOR"
Genel merkezimizin bize gönderdiği talimatta şehrin değer yargılarını, şehrin nüfus yapısını, şehirdeki dengelerin listeye yansıması arzu ediliyor. Bu hem alınacak oylar açısından önemli hemde bu işi uzun zamandır bilen birisi olarak sadece meclise girmekle olmuyor belediye başkanın yükünü azaltacak, vatandaşın taleplerini karşılayabilecek ve vizyon ortaya koyabilecek hakikaten partililerimize ihtiyaç var. Buda ancak kolektif çalışarak bir birimizi dinleyerek bir birimizi anlayarak oluşturulabilir. Bu süreçler tamamlandıktan sonra kamuoyunun önüne hem Belediye Meclis üyelerimizi hemde İl Genel Meclis adaylarımızı belirlemiş olacağız. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Vali Pekmez’den Rektör Turgut’a Ziyareti
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı
Çakırhüyük ÇPAL’nin Tiyatrosu Beğeni Topladı