SES Adıyaman Şube Eşbaşkanı Fatma Unutmaz:" 2019 Yılında da Mücadeleye Devam Edeceğiz"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Adıyaman Şube Eşbaşkanı Fatma Unutmaz bir açıklama yaptı.

SES Adıyaman Şube Eşbaşkanı Fatma Unutmaz:
SES Adıyaman Şube Eşbaşkanı Fatma Unutmaz: Redaktör
Bu içerik 405 kez okundu.

Fatma Unutmaz, 2018 yılında sağlık ve sosyal hizmetlerin toplumun ihtiyaçları yerine sermayenin ve egemenlerin ihtiyaçları temelinde planlanıp yürütüldüğü savundu.

"Sağlık ve sosyal hizmet alanında uygulanan politikalar ve bunun bir yansıması olarak ortaya çıkan emek rejimi ise emekçilerin sömürüsünü derinleştirerek intiharları ve ölümleri Savaş, çatışma, ötekileştirme ve baskı ile toplum yönetilmeye çalışılırken, yaratılan ekonomik kriz gerekçe yapılarak toplumun rıza gösterilmesi istenilmektedir." şeklinde konuşan Unutmaz şöyle devam etti:

"Ancak tüm baskılara rağmen ülkenin dört bir yanından yükselen irili ufaklı direnişler bu duruma olan itirazı gösterirken, emekçilerin haklarından vazgeçmeyeceklerinin önemli bir göstergesi olarak karşımızda durmaktadır.
Yine bu itirazlar ne anti demokratik yönetim anlayışını ne de krizin bedelinin kabul edilmeyeceğini dile getirmektedir. 
Ekonomik krizin faturası gerek zamlarla, gerek ekonomi ve istihdam politikalarındaki düzenlemelerle emekçilere çıkarılmaya çalışılırken seçim vaatlerine de yansıyan haklı taleplerimizden kriz gerekçesiyle vazgeçmemiz isteniliyor. Ne yazık ki bazı yandaş sendikalar da bu duruma çanak tutuyorlar. Ancak krizin bedelini ödemeyeceğiz diyen emekçiler, KESK’in öncülüğünde “Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” kampanyası çerçevesinde düzenlediğimiz İzmir, Samsun, Adana, Diyarbakır ve İstanbul bölge mitinglerinde bir araya geldi."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesinden Rektör Turgut’a Ziyaret
Türk Kızılay’ı Adıyaman Şubesinden Rektör Turgut’a Ziyaret
Otomobil İle Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 1 Yaralı
Otomobil İle Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 1 Yaralı