Besni’de Trafikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik” uygulaması etkinliği Adıyaman’ın Besni ilçesinde de gerçekleştirildi.

Besni’de Trafikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması
Besni’de Trafikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması Büro
Bu içerik 285 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Besni ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından  yaya geçitleri, okul geçitleri ve kavşaklarda yayalara öncelik verme zorunluluğu uygulaması yapıldı.
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yaya geçitleri, okul geçitleri ve kavşaklarda yayalara öncelik verme zorunluluğu uygulaması Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü belirlediği 12 noktadaki uygulamaya 90 polis katıldı. Kurallara uymayan sürücülere 488 TL  idari para cezası uygulanacağı belirtildi.
Okul önlerinde yapılan uygulamaları Besni İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Emniyet Müdürü Metin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel yakından inceleyerek öğrencilere yaya geçitlerini kullanmaları hakkında bilgiler verdiler. Yapılan uygulamalarda öğrencilere yaya geçitlerini kullanmaları hakkında bilgi veren ilçe Kaymakamı Ahmet Gencer, “Ana yollarda karşıdan karşıya geçerken çizgiler nasıl kullanılır. Karşıdan karşıya geçerken yaya çizgilerinin olduğu yerlerden geçmeliyiz. Karşıdan karşıya geçerken geçiş üstünlüğü yayalardadır. Normalde trafik kurallarına göre, yaya geçitlerinin olduğu yerlerde yayalar ve öğrenciler karşıdan karşıya geçerken araçların durması gerekiyor. Bugün siz öğrencilerimize bu konuyu aşılamak, vatandaşlarımıza ve sürücülerimize örnek olmak için uygulama yapacağız” dedi.
         Okul önlerinde ve 12 noktada yapılan uygulamalarda polisler yayaların karşıdan karşıya geçişlerini sağlarken, sürücülere ise broşürlerle ve sözlü olarak uyarılarda bulunuldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 Aylık Bebeği Cami Avlusuna Bıraktılar
2 Aylık Bebeği Cami Avlusuna Bıraktılar
Gölbaşı'nda Trafik Kazası: 1 Yaralı
Gölbaşı'nda Trafik Kazası: 1 Yaralı