Başkan Kutlu’dan İstiklal Marşı’nun Kabulü Mesajı

Başkan Kutlu’dan İstiklal Marşı’nun Kabulü Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kutlu’dan İstiklal Marşı’nun Kabulü Mesajı
Başkan Kutlu’dan İstiklal Marşı’nun Kabulü Mesajı Redaktör
Bu içerik 100 kez okundu.

Kutlu, mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümünü kutlayan ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anarak, İstiklal Marşının bu milletin Kurtuluş Savaşında yazdığı destanın satırlara dökülmüş halini yansıttığını ifade etti.

Kurtuluş Savaşı’nda vatan toprakları işgal altındayken milli şair Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın, milli mücadele ruhunu ve Türk milletinin vatan sevgisini en güzel biçimde ifade ettiğini vurgulayan Kutlu, şunları kaydetti:

''Bundan 98 yıl önce Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşımız, kabulünden sonra da dalga dalga yurdun dört bir yanına yayılarak, en zor ve çetin dönemlerde bile milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıldönümünü ve milli marşımızın yazarı üstâd Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Adayı Kırmızı:
Başkan Adayı Kırmızı:"Adıyaman Hasret Kaldığı Hizmetlere Yeniden Kavuşacaktır"
AK Parti Teşkilatı
AK Parti Teşkilatı "Mahalle Buluşmaları" Aralıksız Devam Ediyor