Advert

Üniversite'nin "Sen Geleceksin" Etkinliğine Yoğun İlgi

Adıyaman Üniversitesi Yeniler Topluluğu tarafından Yazar Hikmet Kızıl’ın konuşmacı olarak katıldığı “Sen Geleceksin” adlı şiir ve ezgi dinletili söyleşi programı düzenlendi.

Üniversite'nin
Üniversite'nin Redaktör
Bu içerik 309 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Üniversite Merkez Külliyesi Vehbi Koç Konferans Salonunda yapılan etkinliğe Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin, TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) İl Başkanı İdris Toprak, üniversite idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Etkinlik, Arapça Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden Taysier Al Abdullah’ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı .

Programda konuşan TÜGVA İl Başkanı Toprak, konuşma dilinin kan ve nefrete dönüştüğü günümüzde kendini iyiye, doğruya, okumaya ve bilgiyi aktarmaya adamak ve birliktelik sağlamaya amaçlanması gerektiğini söyledi.

Toprak, "Dosdoğru olup yaptığımız işte en iyi olmak gerekir. Her türlü zulmün karşısında olmak lazımdır. Kibirli olmamalıyız. Hep birlikte adalet, huzur ve barışın hakim olduğu ortamları oluşturmalıyız.” dedi.

Program Nurullah Polat'ın okuduğu şiirler ve Fatih Güven’in söylediği ezgilerle devam etti.

Programın söyleşi kısmında öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Yazar Hikmet Kızıl,  Kur'an’ın ilk ayetinin “Oku!” olmasının çok şey ifade ettiğini söyledi.

Kızıl, 800 yıl hüküm süren Endülüs Emevi Devleti'nin yıkılmasının en önemli nedeninin Vandalların Endülüslere ait kütüphaneleri yakıp yağmalamaları olduğunu vurgulayarak, “Bir toplumu yok etmek istiyorsanız o toplumu dilinden, kültüründen, medeniyetinden ve okumaktan uzaklaştırmanız yeterlidir.” dedi.

Programda ayrıca kitap tanıtımı, ilahi, ezgi grubu konseri, sosyal sorumluluk konulu tiyatro gösterileri ve sportif gösteriler gibi çeşitli etkinlikler yer aldı.

Etkinlik, sosyal sorumluluk konulu tiyatro oyununun sergilenmesinin ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı