Advert

Başkan Kılınç’tan Turizm Haftası Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kılınç mesajında Adıyaman’ın turizm potansiyeline dikkat çekerek, yerli ve yabancı turistleri bu eşsiz kenti görmeye davet etti.

Başkan Kılınç’tan Turizm Haftası Mesajı
Başkan Kılınç’tan Turizm Haftası Mesajı Redaktör
Bu içerik 275 kez okundu.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Turizm Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında Adıyaman’ın sahip olduğu değerlere dikkat çekti.

Kılınç mesajında, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası vesilesiyle yerli ve yabancı turistleri Adıyaman’a davet etti.

-“ADIYAMAN’IN TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GELECEĞİNE İNANIYORUM”

Adıyaman’ın gerek tarihi ve kültürel, gerekse inanç turizmi açısından eşsiz bir yer olduğunun altını çizen Kılınç, şunları kaydetti:

“Turizim dünyanın en önemli sektörlerinden biridir. Türkiye ve kentimiz Adıyaman’ın bu sektörden fazlasıyla yararlanabilmesi için her türlü güzelliğe sahiptir.Cennet vatan ülkemizin hangi köşesine gidilirse gidilsin bir başka güzellikle karşılaşılır. Eşsiz güzelliklere sahip ülkemizin bu özelliği ilimizde de fazlasıyla mevcut. Medeniyetlerin geçiş noktası olarak bilinen, binlerce yıllık tarihsel, kültürel ve inanç turizmi zenginlikleri ile doğal güzelliklere sahip olan şehrimiz,konuksever insanlarıyla birlikte önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Geçmişten günümüze ulaşan zenginlikleri ve güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olarak bilinen ilimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek, ülke ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmek bizim başlıca görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bunun için halkımız ve diğer yöneticilerimizle birlikte gayret göstermeliyiz.”

Başkan Kılınç, Adıyaman’ın anadolunun en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğunu insanoğlunun yeryüzüne ayak bastığı zamandan bu yana sahip olduğu zengin tarihi, doğal ve kültürel değerleri ile tarih sahnesindeki yerini aldığını ifade etti.

-“EKSİKLİKLERİMİZİN GİDERİLMESİ İÇİN HEPBERABER ADIM ATMALIYIZ”

Tarihi süreç içerisinde çeşitli medeniyetlere yurt olmuş bu topraklar bağrında birçok tarihi ve kültürel değeri barındırdığını vurgulayan Kılınç, şöyle devam etti:

”Bir açık hava müzesi olarak kabul edilen ilimiz sınırları içerisinde, dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut Dağı Ören Yeri, bilim adamları tarafından yapılan incelemelerde geçmişi M.Ö. 40 bin yıllarına kadar uzanan Palanlı Mağarası, Perre Antik Kenti, Arsemia Kutsal Alanın yanı sıra tümülüs ve höyükler, kaya mezarları, kaleler, tarihi camiler ile inanç turizmi merkezleri bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin türbesinde yapılan çalışmalarla ilimiz inanç turizminin merkezi olma yolunda çok büyük yol kat etmiştir.”

Kılınç, sahip oldukları turizm potansiyelini en üst düzeylerde kullanabilmeli ve kentin daha geniş kıtalarda turizm kenti olarak benimsetebilme çabalarının sonuç bulduğu gün, Adıyaman olarak ülke ekonomisine ciddi katkılar sunacağını ve turistleri  ağırlayabileceklerini kaydetti.

Tüm bu değerlerin ekonomiye dönüşmesi için insana ve çevreye duyarlı turizm politikalarının sürekli kılınması gerektiğini aktaran Kılınç, “Kltürel, tarihsel ve inanç zenginliklerimiz korunarak sürdürülmesi ve eksikliklerimizin giderilmesi için hep beraber adım atmalıyız. Atacağımız önemli adımlar şehrimizin ihtiyacı olan yerli ve yabancı turist ziyaretlerine daha kısa sürede ulaşmamıza yardımcı olacaktır.Turizm potansiyeli açısından çeşitli zenginliklere sahip olan Adıyaman’ımızın özverili çalışmalarla hem Türkiye’de, hem de dünyada hak ettiği yere geleceğine ben şahsım olarak tüm kalbimler inanıyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Otomobili Çöken Yola Düşen Sürücü Şok Geçirdi
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı
Milletvekili Tutdere, Adıyaman'ın İşsizlik Ortalamasını Açıkladı