Elit Spor’da Ramazan Mesaisi

Adıyaman’da uzun yılardır hizmet veren Elit Spor kulübü ramazan ayı boyunca gece 01:00’e kadar müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Elit Spor’da Ramazan Mesaisi
Elit Spor’da Ramazan Mesaisi Büro
Bu içerik 386 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

-“SPOR İÇİN EN UYGUN ZAMAN İFTAR İLE SAHUR ARASINDAKİ ZAMAN ARALIĞIDIR”

Elit Spor Kulüp Eğitmeni Halil Çoban, ramazan ayında spor türünün, yoğunluğunun ve süresinin kişiye özgü seçilmesinin uygun olacağını söyledi.

Ramazan ayı boyunca üyelerin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmeleri için salonun gündüz ve gece 01:00’e kadar hizmet vermeye devam ettiğini aktaran, Çoban, “Spor hekimlerimizle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda onların da önerisini dikkate alarak, ramazan ayı süresi boyunca üyelerimize yoğunluğu ve süresi daha düşük çalışma programı uyguluyoruz. Sporun iftara yakın bir zaman aralığında ya da iftarla sahur arasında yapılmasını öneriyoruz. Spordan hemen sonra karbonhidrat depolarının yenilenmesi ve kaybedilen sıvının yerine konulması gerekmektedir. Bu anlamda spor için en uygun zamanın iftar ile sahur arasındaki zaman aralığıdır.” dedi.

Çoban, Elit Spor Kulübü olarak üyelerin en sağlıklı bir şeklide spor yapmaları konusunda ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Üyelerimiz arasında profesyonel, ileri düzey, orta düzey spor yapanların yanı sıra yeni başlayanlar var. Herkesin kendisine göre bir çalışma programı var ve bizlerde bunları yakından takip ediyoruz. Ramazan ayı geldi spor yapamaya devam edelim mi, etmeyelim mi diye soranlar var. Spor her zaman devam etmeli, Ramazan ayı boyunca da devam etmeli. Dolayısıyla da dikkat etmek lazım ve spora çok da ara vermeyi önermiyoruz ama yaparken de mutlaka düşük seviyeli, çok ağır olmayan çalışma yapılmalı. Bu vesileyle Elit Spor kulübü üyelerine ve Adıyamanlı hemşehrilerimize sağlıklı, huzurlu ve hayırlı ramazanlar diliyorum.” şeklinde konuştu 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Üç Kardeşten İlçeye Dev Yatırım
Girişimci Üç Kardeşten İlçeye Dev Yatırım
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret