Besni Milli Eğitim Müdürü Demirel’den YKS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, İlçemizde bu yıl ilk defa 15 -16 Haziran 2019 tarihlerinde tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde öğrenciler, velilere yönelik bir mesaj yayımladı.

Besni Milli Eğitim Müdürü Demirel’den YKS Mesajı
Besni Milli Eğitim Müdürü Demirel’den YKS Mesajı Büro
Bu içerik 164 kez okundu.

Demirel, mesajında, 15 -16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan sınavın 3 oturum şeklinde gerçekleşeceğini ifade etti.

YKS'nın 15 -16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşeceğini 15 haziran saat 10:15 te TYT (Temel Yeterlilik Testi), 16 Haziran saat 10:15’te AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve 16 Haziran saat 15:45 te ise YDT (Yabancı Dil Testi) sınavlarının uygulanacağını belirten Demirel, şunları kaydetti:

Sevgili öğrenciler; sınav saatinden 15 dakika önce sınav binasında olma zorunluluğunuz olmak ile birlikte sıkışıklık olmaması amacıyla sınav binaları önünde sınav saatinden 1 saat önce hazır olunuz. Okullarınızı sınav gününden önce muhakkak görünüz. Hayatlarına yön verecekleri bir sınav olduğunu unutmamaları yönünde adaylara seslenen Demirel; “Hiç kuşkusuz bütün sınavların hayatımızda bir önemi ve yeri vardır. Bu sizlerde endişe ve strese yol açmasın. Çünkü Sizler, tüm hazırlıklarınızı tamamlayarak yapılması gerekenlerin hepsini yaptığınıza inanarak sınava giriyorsunuz. Başarınız ve gücünüz buradan geliyor. Başarı yolunda size en büyük katkının kendinize duyduğunuz güvenden geleceğini unutmayınız."

-YKS ADAYLARININ ANNE VE BABALARINA ÇAĞRI

Öğrencilerin yanında anne babalara da seslenen Demirel; "Yıllardır çocuklarınızı okutarak lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini de almalarını istemek sizlerin en doğal hakkı. Sizlerin kendi evlatlarınız için tedirgin olması kaygılanması gayet doğal bir olgudur. Fakat bu kaygı ve stresi çocuklarınıza yaşatmayın. Çocuklarımızın bir yıllık emeklerini  anne ve babasının endişelerine kafalarını yormaları ile heder etmeyin. Sınavın önemli olduğunu, fakat çocuklarınızın sizlerin en değerli varlıkları olduğu için kendilerinin daha önemli olduğunu evlatlarınıza anlatın. Çocuğunuzun erkenden yatarak, sınav günü dinç bir şekilde uyanarak, güzel bir kahvaltı yapmasını sağlayın. Heyecan ve telaş içerisinde sınava gitmemek için akşamdan belgelerini ve kimliklerini hazırlamasını sağlayın. Sınav binalarının olduğu alana ailece mutlu olarak gidin.” şeklinde konuştu.

-BESNİ'DE İLK DEFA YAPILACAK

Demirel, Besni halkına Sınavın bu yıl ilçemizde ilk defa yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

 “Kıymetli hemşerilerim, hepimizin bir yakını hayatının önemli bir dönüm noktası olan bu sınava girmektedir. Sizlerden ricamız sınav saatlerinde çocuklarımıza destek olmanız. Nasıl mı? Sınav binalarına yakın olan yerlerde yüksek sesle müzik çalmak, araç kornalarını kullanmak gibi davranışlardan kaçalım. Ayrıca yaz mevsimi olmasından dolayı sınıf camları açık olacağından binaların yakınlarında yüksek sesle konuşmayalım. Ayrıca sınav binası yanında bulunan iş yeri ve inşaatların sahipleri yüksek ses çıkaracak işlerimizi sınav saatleri boyunca erteleyelim. Çünkü çocuklarımızın bir yıllık emeklerinin bu tür seslerden rahatsız olması sebebiyle heder olmasına müsaade etmeyelim.
Bu duygu ve düşünceler ile yapılacak olan sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, çocuklarımıza desteklerini esirgemeyen, öğretmen, velilerimize ve sınavın sorunsuz bir şekilde huzur içerisinde tamamlanması için destek verecek olan herkese teşekkür ederim."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akkuş'tan 1954 Spor Kulüp Başkanı Aybak'a Ziyaret
Başkan Akkuş'tan 1954 Spor Kulüp Başkanı Aybak'a Ziyaret
Vali Aykut Pekmez’den Besni İlçesine Ziyaret
Vali Aykut Pekmez’den Besni İlçesine Ziyaret