Advert

Yaz Spor Okulları Başlıyor

Adıyaman’da 14’ü engelli spor branşında olmak üzere 30 farklı branşta 57 antrenör eşliğinde 5-18 yaş arasındaki gençler için ücretsiz Yaz Spor Okulları açıldı.

Yaz Spor Okulları Başlıyor
Yaz Spor Okulları Başlıyor Adıyaman Büro
Bu içerik 200 kez okundu.

Adıyaman’da 14’ü engelli spor branşında olmak üzere 30 farklı branşta 57 antrenör eşliğinde 5-18 yaş arasındaki gençler için ücretsiz Yaz Spor Okulları açıldı.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, İl Müdürlüğü bünyesinde tüm branşlarda yıl boyunca spor eğitimi veren il spor merkezlerinde 05-18 yaş arasındaki çocuk ve gençleri spor yapmaya beklediklerini söyledi.

İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman’da bütün spor tesislerinin 7’den 70’e tüm halkın hizmetinde olduğuna dikkat çekti.

-"YAZ SPOR OKULLARINA ERKEN KAYIT YAPTIRIN"

Keleş, Yaz Spor Okulları ile şu bilgileri verdi:

İl Merkezi ve bağlı İlçe Müdürlüklerinde ve Gençlik Merkezlerinde çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İl Spor Merkezleri bünyesinde açılan kurslarda eğitim alan gençler ve engelli çocuklarımızın lisanslı olarak spor yapmaları teşvik edilerek spor kulüplerine yönlendirilmesini amaçlıyoruz. Çocuklarımızın yaz tatilinde zamanlarını daha nitelikli bir şekilde değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri bizim için önemli. Bu nedenle ücretsiz düzenleyeceğimiz yaz spor okullarında çocuklarımız Atletizm, Bocce, Dart, Bowling Futbol, Atıcılık ve Avcılık, Badminton, Basketbol, Boks, Jimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Halk Oyunları, Okçuluk, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Su Topu, Vücut Geliştirme Fitness ve (Yüzme Ücretli) başta olmak üzere toplam 30 farklı branşta eğitim görecekler. Kurslara olan ilgi geçtiğimiz yıla göre bu yıl artacağını ve öğrencilerimizin boş vakitlerini en iyi şekilde spor yaparak değerlendireceği için çalışmalarımızı hızlandırdık. Açtığımız kurslarda sevdiğiniz tüm branşlarda eğitim alabilmeniz için antrenörlerimiz gözetiminde tüm tesislerimizde faaliyetlerimiz başladı. Ben velilerimizin şimdiden yaz spor okuluna erken kayıt yaptırarak çocukları için en uygun branşa yönlendirmelerini doğru seçimler yapmalarını istiyorum.Yaz okullarına kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz kayıt formlarını doldurulacak ve müdürlüğümüze teslim edeceklerdir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ressam Say'ın
Ressam Say'ın "Kam, Kadın, Dokuma Üçlemesi” Adlı Sergisi İlgi Görüyor
Gerger’de Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi Toplantısı
Gerger’de Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi Toplantısı