Çelikhan’da Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde 17 Haziran'da mahkeme salonunda söz isterken fenalaşan ve şehit olan Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çelikhan’da Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Çelikhan’da Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı Muhabir
Bu içerik 187 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Muhammed Mursi için öğle namazından sonra Ulu Cami'nde gıyabi cenaze namazını kılındı.

İlçe Müftüsü Osman Düger, burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

"Tarihi boyunca İslam dünyasında zalimlerin müslümanın kalbindeki imanı ve ellerindeki kur-an’ı almak için ellerindeki bütün gayretleri göstermişlerdir. Bununla beraber müslümanlar İslam düşmanlarına karşı cihat için mücadele etmiş olup muharebede bulunmuşlardır. Bu onurda canlarını feda edip şehit olmuşlardır. Bugün bir kişi daha şehit oldu. Şehit Muhammed Mursi Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı kendisi İslam için bütün mücadelelerde bulunmuş ve 5 yıl boyunca tek bir hücrede mahkum edildi. Bu süre içerisinde amansız bir hastalığa yakalanan Mursi’ye ilaçlarını dahi vermediler. Vefatından dolayı Cenabı Allah cihadını kubul eylesin. Muhammed Mursi için kıldığımız gyabi cenaze namazı için Allah tarafından dualarınız kabul olur ve bütün cemaatten Allah razı olsun."

Gyabi cenaze namazına Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Müftüsü Osman Düger, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum kuruluşları ve cami cemaati katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akkuş'tan 1954 Spor Kulüp Başkanı Aybak'a Ziyaret
Başkan Akkuş'tan 1954 Spor Kulüp Başkanı Aybak'a Ziyaret
Vali Aykut Pekmez’den Besni İlçesine Ziyaret
Vali Aykut Pekmez’den Besni İlçesine Ziyaret