Advert
Advert

Milletvekili Tutdere, Sivas'ta Parti Meclisi Toplantısına Katıldı

Parti Meclisi toplantısı için Sivasta toplantıya katılan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere,"Türkiye Cumhuriyetinin temelinde bu kurultayın cesur ve idealist ruhu var." dedi.

Milletvekili Tutdere, Sivas'ta Parti Meclisi Toplantısına Katıldı
Milletvekili Tutdere, Sivas'ta Parti Meclisi Toplantısına Katıldı Adıyaman Büro
Bu içerik 264 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Sivas Kongresi’nin 100. Yılında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivas’ta topladığı Parti Meclisi toplantısına katıldı. 

Milletvekili Tutdere,  yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Milletin iradesi üzerinde hiçbir güç tanımayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm milletimizin fedakârlıklarıyla gerçekleştirilen milli mücadelenin temel taşlarından birisi olarak Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıldönümü tüm ulusumuza kutlu olsun. Ulusumuzun egemenliği için; çağdaş, demokratik ve aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyişte Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bağımsızlık mücadelesine olan bağlılığımızı sürdürüyoruz ve geliştirerek ilerletmeye devam ediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1920 Beyannamesi'nde de belirtildiği gibi, meclis halkın öteden beri maruz bulunduğu yoksulluk sebeplerini yeni araç ve yapılanma ile kaldırarak yerine refahı ve mutluluğu koymayı başlıca hedefi saymaktadır. Buna göre, toprak, eğitim, adliye, maliye, ekonomi ve vakıflar işlerinde ve diğer meselelerde sosyal kardeşliği ve dayanışmayı hakim kılarak, halkın ihtiyacına göre yenilenme ve örgütlenme yaratmaya çalışacaktır. Bunun için de siyasi ve sosyal hedeflerini milletin ruhundan almak ve  uygulamada milletin eğilim ve geleneklerini gözetmek fikrindedir."

-"BAĞIMSIZLIK FİKRİ VÜCUT BULMUŞTUR"

Tutdere, "Bugün Genel Başkanımızın da belirttiği gibi ülkemizin
 temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk kurultayı Sivas Kongresi olmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin temelinde bu kurultayın cesur ve idealist ruhu var. Ulusal kararların alınarak iç ve dış kamuoyuna duyurulduğu kongrede, dağınık halde bulunan direniş örgütleri tek bir çatı altında birleştirilmiş, milli sınırlar içindeki bölgelerin bölünmez bir bütün olduğu vurgulanarak manda ve himaye kesin bir dille reddedilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinde bu kongrenin cesur, kararlı ve idealist ruhu var." dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Kılınç'ın, Halkla Buluşması Sürüyor
Başkan Kılınç'ın, Halkla Buluşması Sürüyor
Besni’de Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açıldı
Besni’de Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açıldı