Advert
Advert

Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesinde Ana Dal Açma Toplantısı

Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, ana dal açma güncelleme toplantısı düzenlendi.

Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesinde Ana Dal Açma Toplantısı
Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesinde Ana Dal Açma Toplantısı Adıyaman Büro
Bu içerik 207 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve Adıyaman Ticaret ve Sanayii Odası Başkanı Mustafa Uslu, Mimar Sinan Teknik ve Anadolu Lisesinde, ana dal açma güncelleme toplantısına katıldı.

Toplantıda, Şube Müdürü Ramazan Çoban, okul müdürleri ve katılımcılar hazır bulundu.

 Ahmet Alagöz, burada yaptığı konuşmasında, ''Ülkemizde çeşitli sektörlerde ara ve ana eleman olarak çalışmak için yeterli bilgi, beceri ve davranış kazanmış nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla; çağdaş bilim ve teknolojik metotları bilen, yorumlayan kullanan ve alanındaki yeniliklere uyum sağlayan insan gücünün yetiştirildiği mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.'' dedi.

 Alagöz, şöyle devam etti:

"İlimizin gelişim alanları da dikkate alınarak kısa, orta ve uzun vadede ilde ihtiyaç duyulacak nitelikli insan gücünü yetiştirecek mesleki ve teknik eğitim okul yatırımlarının planlanması, okul veya kurumların bünyesinde yer alacak alan/dalların bu çerçevede belirlenmesi amacıyla toplanmış bulunmaktayız. İlimizde toplam 42 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çok Programlı Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Okullarımızda 30 ana dal ve 12 bin 818 öğrenci bulunmaktadır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı
Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı
Aşırı Takım Sevgisi Sağlık Sorunlarını Beraberinde Getiriyor
Aşırı Takım Sevgisi Sağlık Sorunlarını Beraberinde Getiriyor