Advert Advert
Advert

Alperen Ocakları Adıyaman Başkanı Önder: Çin Zulmüne Sessiz Kalmayalım

Alperen Ocakları Adıyaman Başkanı Sinan Önder, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kaymaz’ı ziyaretinde, basını Çin zulmüne karşı duyarlı olmaya davet etti.

Alperen Ocakları Adıyaman Başkanı Önder: Çin Zulmüne Sessiz Kalmayalım
Alperen Ocakları Adıyaman Başkanı Önder: Çin Zulmüne Sessiz Kalmayalım Mahir Alan
Bu içerik 767 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Önder, ziyarette yaptığı açıklamada, "Öz vatan Doğu Türkistan'ın 1949 yılında Çin ordusu tarafından işgal edilmiş, yıllardır katil Çin yönetimi tarafından Türkler zulüm işkence altındadır sessiz kalmayalım."dedi.

-"ZULME ENGEL OLAMIYORSANIZ, O ZULMÜ HERKESE DUYURUN"

Katillerin her fırsatta Müslüman Türklere şiddet ve baskı uygulamakla kalmayıp aynı zamanda asimile politikalarıyla da Müslüman Türkleri milli benliklerinden uzaklaştırmaya çalıştığını belirten Önder, şunları ifade etti:

"Doğu Türkistanımız her geçen gün telafisi ve tarifi zor acılarla baş başa kalmaktadır. 3 milyondan fazla insan kamplarda ölüme terk edilmiştir. Tutuklanan erkeklerin yalnız kalan eşlerinin, kızlarının evlerine Çinli erkekleri göndererek beraber yaşamaya zorlanmaktadır. Doğu Türkistan'ın önde gelen şahsiyetleri, gazetecileri ve yazarları türlü işkencelere maruz kalmaktadırlar. Kadınlara tesettür yasak, erkeklere sakal yasak, oruç yasak, Muhammed ismi yasak, namusumuzun mukaddesatımızın bu denli ayaklar altına alınmasına neden kimse ses çıkarmaz.Hz. Ali'nin dediği gibi ‘Zulme engel olamıyorsanız, o zulmü herkese duyurun.’

Katil Çin yönetimi Dünya kamuoyunun tepkisizliğinden, Türk-İslam dünyasının ilgisizliğinden cesaret alarak zulümlerine devam etmektedir. Bugün biz Türkiye Cumhuriyeti olarak yapmamız gereken şey, dindaşlarımıza, soydaşlarımıza destek olarak her platformda bu zulmü dile getirmek ve kamuoyunda yaşananlara dikkat çekip farkındalık oluşturmak ve gerekirse katil Çin rejimiyle bütün ilişkilerimizi askıya almalı ve bu konuda dik durmalıyız. Aksi takdirde Hitlerin Yahudilere yaptığı zulmün aynısını Çin Uygur Türklerine yapmaya devam edecektir. Türk Hükümeti ticari ilişkileri falan bahane etmeden bir an önce bu vahşete ‘dur’ demelidir. 21. yüzyılda yapılan bu insanlık dramına artık son verilmelidir."dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Çin zulmü arşı alaya çıktı medeni dünya ve Türkiye gerekli tepkiyi veremedi dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
Adıyaman'da 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
Otomobilin el frenini çekmeyi unuttu, motosiklete ve otomobile çarptı
Otomobilin el frenini çekmeyi unuttu, motosiklete ve otomobile çarptı
522 Origin Connection Time-out

522 Origin Connection Time-out


cloudflare-nginx