Advert
Advert

Bakan Yardımcısı Demircan, Tarihi Ören Yerlerinde İncelemede Bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, çeşitli ziyaret ve programlar ile bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi.

Bakan Yardımcısı Demircan, Tarihi Ören Yerlerinde İncelemede Bulundu
Bakan Yardımcısı Demircan, Tarihi Ören Yerlerinde İncelemede Bulundu Adıyaman Büro
Bu içerik 184 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bakan Yardımcısı Demircan’ı Adıyaman Hükümet Konağı önünde Vali Aykut Pekmez,  Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve diğer yetkililer karşıladı.    

Hükümet Konağı önündeki karşılamanın ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Valilik şeref defterini imzaladı.

Demircan’ı kadim medeniyetler şehri, huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Pekmez, Demircan’a ildeki  kültür, turizm ve tanıtım faaliyetleri, sahip olduğu doğası, zengin tarih ve kültürü ile adeta açık hava müzesi konumunda bulunan Adıyaman’ın tarihi ören yerleri, planlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Demircan, Valilik ziyaretinin ardından, Adıyaman Belediye Başkanlığını, AK Parti İl Başkanlığını ve İl Halk Kütüphanesini ziyaret ederek üniversite sınavı ve KPSS’ye hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi.  

Demircan ve beraberindeki heyet daha sonra İl Özel İdaresi tarafından Adıyaman’ın tarihi kimliğini öne çıkarmak amacıyla geçtiğimiz yıl restorasyon çalışmalarına başlanan 200 yıllık geçmişi olan tarihi Tuz Hanı'nı inceledi.

Demircan ve beraberindeki heyet, Adıyaman esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.   

Bakan Yardımcısı Demircan şehir merkezindeki temasları kapsamında Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait tarihi Çarşı Camii ve Musalla Camiini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şüpheli Otomobilde, 45 Koli Makaron Ele Geçirildi
Şüpheli Otomobilde, 45 Koli Makaron Ele Geçirildi
Adıyaman'da Sahte Maske Operasyonu: 1 Gözaltı
Adıyaman'da Sahte Maske Operasyonu: 1 Gözaltı