Advert
Advert

Çelik'ten, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü Mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Çelik'ten, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü Mesajı
Çelik'ten, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü Mesajı Merkez Muhabir
Bu içerik 316 kez okundu.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Çelik, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ettiklerini belirterek," Aziz şehitlerimizi hürmetle şükranla yad ediyorum."dedi.

Çanakkale, döneminin en modern ordularını dize getiren, yedi düvele meydanı dar eden, tarihin akışını değiştiren şanlı milletin yazdığı bir destan olduğuna işaret eden Çelik, şunları dile gtirdi:

"Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır. Çanakkale Zaferi mukaddes değerleri ve vatanın bekası için gözlerini kırpmadan birkaç dakika sonra şehadete ereceğini bilerek canını feda eden yüzbinlerce kahramanın mücadeleleri ile “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşettiği zaferdir.  Tüm olumsuz koşullara rağmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimizi de zafere ulaştıracak mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olmuştur. Çanakkale’de yakılan meşale, istiklal mücadelemizde, 15 Temmuz destanının yazılmasında ve vatan topraklarımıza göz diken mihraklara karşı gerçekleştirdiğimiz harekatlarda yolumuzu aydınlatmaktadır. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, Gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fahri Av Müfettişi Sokak Hayvanların Karınlarını Doyurdu
Fahri Av Müfettişi Sokak Hayvanların Karınlarını Doyurdu
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor