Advert

Adıyaman'da Siyasi Partilerden Ortak Koronavirüs Açıklaması

Adıyaman'da CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet'in öncülüğünde koronavirüsü nedeniyle AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, Saadet Partisi İl Başkanı Haşim Asnuk ortak basın açıklaması düzenledi.

Adıyaman'da Siyasi Partilerden Ortak Koronavirüs Açıklaması
Adıyaman'da Siyasi Partilerden Ortak Koronavirüs Açıklaması Merkez Muhabir
Bu içerik 453 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet'in öncülüğünde Korona virüsü nedeniyle düzenlenen ortak basın açıklaması AK Parti İl başkanı Mehmet Dağtekin, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, Saadet Partisi İl Başkanı Haşim Asnuk katıldı.

-BİNZET: "İNSANLARIN HAYATI SİYASET ÜSTÜ"

Koronavirüsü nedeniyle bir araya geldiklerini ifade eden CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, insanların sağlığının siyaset üstü olduğunu ve tüm kırgınlık ve dalgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiği mesajını verdi

CHP İl Başkanı Binzet, burada yaptığı açıklamasında, şunları ifade etti:

"Adıyaman halkının sağlığı bizim için siyasetin üzerindedir. Siyaset üzerinde olduğu için 5 siyasi parti il başkanımızla birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Sağlık çalışanlarına gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Devletimizin aldığı tüm kararlara kesinlikle uymalıyız. Devletimizin açıkladığı 14 kuralın uygulanması halk sağlığı için çok önemlidir. Tütün her türlüsünü kullanmak insan sağlığı için zararlı ancak bölgesel bir durum var. Sarma tütünü sararken dudağımızla ıslatıp başka bir kişiye ikram ediyoruz. Virüsün yayılmasındaki en büyük etkenlerden birisi olabilir. Tüm halkımızı bu konuda dikkatli olmaya davet ediyoruz. Başkanlarımıza çağrımıza uyup bize destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu gün hiçbir politik ayrım gözetmeden arkadaşlarımız çağrılarımıza uymuştur. HDP'yi davet ettik. Kendi iç meselelerinden dolayı katılmayacaklarını söylediler. Kendileri teşrif etmek istemediler."

-DAĞTEKİN:SAĞLIK BAKANIMIZ VE HÜKÜMETİMİZİN ÇABALARI AŞİKARDIR

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise, "CHP'ye bu toplantı için teşekkür ediyorum. Böyle bir duyarlılığı ortaya konulması noktasında memnuniyet duyduk. Sağlık Bakanımız ve hükümetimizin çabaları aşikardır. Sağlığımız, Adıyaman her şeyin üzerindedir. Birlik beraberliğimize vesile olduğu için teşekkür ediyorum.” dedi.

-DOĞAN:PARTİMİZİ KAPATTIK

İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, “Bu sürecin en fedakar çalışanları olan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, minnetlerimizi sunuyoruz. Bizler evlerimizde otururken onlar fedakârca bizim için çalışıyorlar. Tüm il başkanlarımız aynı duyarlılığı göstererek bir araya geldik. Bizimde kongre sürecimiz iptal oldu. Partimizi kapattık. Sadece nöbetçi bir arkadaşımız bulunuyor. Önemli olan halkımızın sağlığıdır.” dedi.

-ÖZGÜN: SİYASETİ BIRAKIP BİR ARAYA GELDİK

MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün,de “Konu Adıyaman olduğu için siyaseti bir tarafa bırakıp bir araya geldik. CHP il başkanına öncülüğünden dolayı teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız başta olmak üzere sağlık çalışanlarını kutluyorum. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Tüm milletimize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu belayı da en az kayıpla geçiştiririz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da PKK Terör Örgütü Propagandası: 1 Gözaltı
Adıyaman'da PKK Terör Örgütü Propagandası: 1 Gözaltı
CHP'li Köseler: Gölbaşı Evde Kalıyor, Hep Beraber Başaracağız
CHP'li Köseler: Gölbaşı Evde Kalıyor, Hep Beraber Başaracağız