Advert
Advert

Adıyaman'da Camilerde Koronavirüsü Önlemi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından koronavirüsü tedbirleri kapsamında cemaatle ibadete ve cuma namazlarına ara verilmesinin ardından Adıyaman'da ise camilerin kapıları kilitlenerek cemaate kapatıldı.

Adıyaman'da Camilerde Koronavirüsü Önlemi
Adıyaman'da Camilerde Koronavirüsü Önlemi Merkez Muhabir
Bu içerik 176 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından salgın haline gelen koronavirüsü tedbirleri kapsamında kentte bulunan camilerin kapılarına "salgın riskinin sonra erinceye kadar camilerde vakit namazları ve cuma namazı kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılın." şeklinde yazı asıldı.

Vatandaşlar ise uyarıları dikkate alarak evlerinde namaz kılmayı tercih ettiklerini söyledi.

Mahalle Esnafı Zeynal Hancı, koronavirüsün bütün dünyayı sardığını belirterek,  "Amansız bir dert yani bunun bir çaresi de yok tabi ama tedbirde alınması gerekir. İnsanların tedbir alması güzel bir şey bu cuma namazını bireysel olarak kendi imkanlarımızla ya dükkanlarımızda, iş yerlerimizde veya kapalı alanlarda insanların yoğun olmadığı yerde evde kılacağız inşallah. Tabi camimiz sürekli açıktı koronavirüs dolayısıyla halkın sağlığı açısından tedbir alındı. Bireysel ibadetlerimizi yapacağız artık." İfadelerini kullandı

Burak Uyan ise, “İbadetimizi nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Karın altında mı, yağmurun altında mı, iş yerinde mi kılacağız bilmiyoruz. Her cuma gidiyorduk ama bu cuma ya evde kılacağız ya da hiç kılmayacağız. Burada yerimiz de olmadığı için kılamayacağız."dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fahri Av Müfettişi Sokak Hayvanların Karınlarını Doyurdu
Fahri Av Müfettişi Sokak Hayvanların Karınlarını Doyurdu
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor