Advert

Besni’de Bağcılığın Geliştirmesi Projesi Hayata Geçiyor

Adıyaman Besni İlçe Kaymakamlığının çalışmaları ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yüzde 70’i finanse edilen Bağcılığın Geliştirilmesi Projesi hayata geçmeye başladı.

Besni’de Bağcılığın Geliştirmesi Projesi Hayata Geçiyor
Besni’de Bağcılığın Geliştirmesi Projesi Hayata Geçiyor Besni Muhabir
Bu içerik 130 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Besni Kaymakamlığının çalışmaları ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yüzde 70’i finanse edilen "Bağcılığın Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 235 dekar alanda telli terbiye sistemi uygulaması yapılmak üzere çiftçilere malzeme dağıtımı yapıldı.

Besni Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kösekul, “Toplamda 26 çiftçimizin faydalanacağı proje kapsamında eski usul serpene kullanılarak üretim yapılan bağ alanları telli terbiye sistemine geçirilmiştir. Yapılan bu uygulama ile serpene diye tabir edilen destek ağaçlarının teminindeki güçlükler ortadan kaldırılarak orman alanlarının korunmasına da yardımcı olunacaktır.

Proje kapsamında çiftçilerimize temin edilen malzemelerin bedelinin yüzde 70'i GAP idaresi geri kalan yüzde 30’luk eş finansmanı ise çiftçilerimiz tarafından karşılanmıştır. Bu tür projeler bağcılığın gelişmesi açısından büyük önem arz etmekte olup, bu projenin de tüm çiftçilerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor
AKEDAŞ: Sayaç Okuma İşlemi Tüm Aboneleri Kapsamıyor
Belediye İşçisi Evinde Ölü Bulundu
Belediye İşçisi Evinde Ölü Bulundu