Advert Advert
Advert
Advert

Adıyaman'da 2020 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele alarak kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla 2020 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Başkanlığında gerçekleştirildi.

Adıyaman'da 2020 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Adıyaman'da 2020 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı Adıyaman Büro
Bu içerik 168 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen 2020 yılı yatırım ve faaliyet programının değerlendirildiği toplantıda yatırımcı bölge müdürleri kurum olarak yapılan yatırım ve çalışmaları online eşliğinde sunumunu yaparak, devam eden projelerin son durumu hakkında bilgi verdi. 

Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge Müdürleri, ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile STK Başkanları katıldı. 

2020 yılı yatırım programlarında, merkezi idare ve yerel yönetim kuruluşlarına ait 252 projenin uygulandığını belirten Çuhadar, şunları kaydetti:

“Bu projelerin toplam tutarı 7.8 milyar TL’dir. 2020 yılı yatırım programı 911 milyon TL olup, 2020 yılında yaklaşık 409 milyon TL harcama yapılmış ve yüzde 44,8’lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırımcı kuruluşlarımızın 2020 yılı programlarında küçüklü büyüklü 213 adet iş bulunmaktadır. Proje bedeli 7.7 milyar lira olan bu işler için önceki yıllarda yaklaşık 853 milyon lira harcanmıştır. 2020 yılında ise 848 milyon lira ödenek kullandırılması öngörülmüş olup, 2. dönem itibariyle bu ödeneğin 388 milyon lirası harcanmıştır. Bu harcamayla ulaşılan nakdi gerçekleşme düzeyi yüzde 45,8’dir."

2020 yılında belediyelerin programlarında 39 adet işin yer aldığını belirten Çuhadar, “Bu işlerin proje bedeli 108 milyon TL’dir. Bu işler için 2020 yılında 63 milyon lira ödenek kullandırılması öngörülmüş ve 2. dönem itibariyle 20 milyon lira harcama yapılarak yüzde 32’lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2020 yılında yapılan çalışmalar sonucunda toplam 252 adet projenin 25 tanesi bitirilmiş, 137 proje devam etmekte, 87 proje ihale ve sözleşme aşamasında, 3 proje ise tasfiye edilmiştir.”dedi.   

Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığındaki İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından devam eden projelerle ilgili sunum yapılması, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Viral hastalıklar tütünde kalite ve verimi düşürdü
Viral hastalıklar tütünde kalite ve verimi düşürdü
Adıyaman Belediyesi, sokak canlılarını sahipsiz bırakmıyor
Adıyaman Belediyesi, sokak canlılarını sahipsiz bırakmıyor
522 Origin Connection Time-out

522 Origin Connection Time-out


cloudflare-nginx