Haber Kullanım Hakkı

YASAL UYARI:

Perre Haber Ajansı Adıyaman, Kahramanmaraş,Gaziantep,Kilis,Malatya ve Şanlıurfa muhabirleri tarafından derlenerek hazırlanan görsel ve yazılı metni sistem üzerinden aboneler tarafından kullanıcı adı ve şifresi ile girerek tedarik etmektedir.

Perre Haber Ajansı haber ve fotoğraflarının tüm hakları saklıdır. PHA’nın onayı olmadan, fotoğraflarının veya haber içeriğinin kopyalanması, aboneleri tarafından abone olmayanlara iletilmesi veya abone olan kurumun yan kuruluşlarında kullanılması açık olarak yasaktır.

Telif Hakkı:

PHA’nın tüm hakları saklıdır. Perre Haber Ajansı’nın önceden yazılı onayı olmadan, Perre Haber Ajansı haber içeriğinin ve fotoğraflarının kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

Link Yapılamaz:

Perre Haber Ajansı’nın sayfasına kendi logosu altında dahi olsa link yapılamaz. Başka bir site logosu altında link yapılması ise kesinlikle yasaktır. Bunu ihlal eden siteler, gazete, dergi ve TV’ler için tüm hukuki haklarımız saklıdır.

Basın Kanunu’nun İlgili Hükümleri:

TBMM’de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.

Basın Kanunu’nun “Yeniden Yayım“a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:

“MADDE 24. – Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beş bin liradan on bin liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmi milyar liradan kırk milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.”

Ayrıca Basın Kanunu’nun 27. maddesi ile “Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır” hükmü getirilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Girişimci Üç Kardeşten İlçeye Dev Yatırım
Girişimci Üç Kardeşten İlçeye Dev Yatırım
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret